اخبار

1396/06/23
مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفی العالمیه گفت: جشنواره اشراق فرصتی است تا طلاب با نگاه تقریب بین مذاهب و در غالب شعر، داستان و خاطره بتوانند به ارائه مطلب بپردازند و این مطالب را در فضای مجازی باز نشر شود.


به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین مرادی در آیین اختتامیه «دومین جشنواره بین المللی خاطره و داستان اشراق» که در مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به ظرفیتی که در جامعه المصطفی برای تربیت عالمان وارسته وجود دارد، بیش از 45 هزار نفر فارغ التحصیل از 132 کشور و 40 هزار نفر از 120 کشور در حال تحصیل در ایران هستند و با احتساب خانواده های این افراد، تعداد مرتبطان با جامعه المصطفی، جمعیت 300 هزار نفری را تشکیل می دهد.

وی گفت: با توجه به این که در این جشنواره محدودیت جدی زمانی داشتیم و در زمان اعلام بخش بین الملل جشنواره، بسیاری از طلاب به کشورهای خود رفته بودند و ایام تعطیلی درسی بود، 250 اثر از 27 ملیت به دبیرخانه جشنواره رسید که بسیاری از آثار به زبان مادری طلاب بود که طی دو مرحله داوری شد و بعد از آن 50 اثر از مراحل اول و دوم داوری گذر کرده بود که جهت داوری مجدد برای خود جشنواره ارائه شد و در نهایت 15 اثر برگزیده شدند.

مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد: گستره جغرافیایی آثار ارسال شده از سوی طلاب المصطفی، تمامی جهان را شامل می شود بگونه ای که از آفریقا، اروپا، آسیا و کشورهای همسایه و  دور آثار خوبی برای ما ارسال شد.

وی افزود: جامعه المصطفی در کنار آموزشی عالمان وارسته، از اهل سنت که جان های ما و برادران عزیز ما هستند پذیرایی می کند و در حال حاضر به سبک و سیاق خود تحصیل می کنند، حتی در مراسم اربعین سال گذشته تعداد زیادی از اهل سنت این عزیزان با چشم گریان در این مراسم شرکت می کردند و حضور پر رنگی داشتند و در جشنواره اشراق نیز شاهد حضورشان بودیم.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی اظهار داشت: 220 شاعر از 52 ملیت در جمهوری اسلامی در خدمتتشان هستیم که فرصت است تا با نگاه تقریب بین المذاهب و در غالب شعر، داستان و خاطره بتوانند به ارائه مطلب بپردازند و مطالب اینها در فضای مجازی باز نشر شود.

وی گفت: از دفتر مدرن تبلیغات اسلامی به خصوص مرکز فرهنگی هنری تقدیر و تشکر می کنم و امیدواریم این آثار فاخر به تولیدی برسد که خروجی های خوبی داشته باشند و ما نیز بتوانیم کمک کنیم تا در جشنواره بعدی از آثار رونمایی داشته باشیم.

نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !