اخبار

1396/03/31
دبیر دومین جشنواره خاطره و داستان اشراق گفت : تا کنون بیش از هزار اثر به دبیر خانه دومین جشنواره خاطره و داستان اشراق ارسال شده است.


حجت الاسلام و المسلمین سید احمد بطحایی رئیس انجمن خاطره و استان مرکز فرهنگی هنری و دبیر دومین جشنواره خاطره و داستان اشراق طی سخنانی در روند برگزاری دومین جشنواره خاطره و داستان اشراق (ویژه طلاب) ابراز کرد: ما در حوزه تاریخ شفاهی فوق العاده قدرتمندی داریم هر چند در این چند دهه اخیر تاریخ مکتوب یک مقدار مورد غفول مانده و مورد توجه  قرار نگرفته و این درحالی است که تاریخ مکتوب از لحاظ ثبت و ماندگاری فوق العاده ماناتر و داری ارزش و قدمت بیشتری هست.

وی ابراز کرد: ماقصد داشتیم که اردیبهشت ماه سال جاری اختتامیه جشنواره را برگزار کنیم که به دلیل قرار گرفتن در ایام انتخابات ریاست جمهوری و همچنین درخواستهای مکرر طلاب برای اینکه بتوانند از پتاسیل ماه رمضان برای ثبت و نگارش خاطره تبلیغی استفاده کنند جشنواره تا بیست تیر تمدید شد که انشاالله این آخرین تمدید است و در شهریور ماه و قبل از ماه محرم اختتامیه جشنواره را برگزار خواهیم کرد.

دبیر دومین جشنواره خاطره و داستان اشراق گفت:  برای رمضان تراکت‌های طراحی شد که به افرادی که برای تبلیغ اعزام شدند تحویل داده شد تا خاطرات خود را روی تراکت بنویسند و ارسال کنند که با توافقی که بین مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات و اداره پست انجام شده هزینه ارسال این تراکت ها به عهده مرکز فرهنگی هنری می باشد و برای طلاب هیچ هزینه ای ندارد که این اتفاق جالبی بود تا به حضور گسترده طلاب دراین جشنواره کمک کند.

وی در خصوص آثار ارسال شده برای جشنواره گفت: با فعالیت ها که انجام شد به نتایج خوبی رسیدیم خصوصاً در بحث خاطره آثار خوبی برای ما ارسال شد تا به حال حدوداً هزار اثر به دبیر خانه دومین جشنواره خاطره و داستان اشراق رسیده و انتظار میرود تا20 تیر آثار بیشتری برای جشنواره ارسال شود.

حجت الاسلام بطحایی در ادامه بیان کرد: ما در پایان ماه مبارک رمضان آثار را تجمیع کرده و داوری ها را شروع می‌کنیم تا­­­­ در شهریور ماه در یک اختتامیه پرشور بتوانیم برگزیدگان را مشخص  کرده و از آنها به نحو شایسته تقدیر نماییم .

نظرات کاربران
تاييديه : تشخيص عامل غير انساني
توجه : نظر شما پس از تایید مدیر سایت در سایت نمایش داده می شود !